1. ve 2. Bölge Teslim Edilmeyebilir

Bu yazı Mayıs 15, 2011 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.   ·   66 Yorum

Toki tarafından yapılan Kayaşehir konutlarıyla alakalı 1. ve 2. bölgelerde bir sorun çıktığını duyum aldık. Sorunla alakalı detaylı bir bilgiye sahibiz, ancak hukuki bir sürece muhatap kalmamak için burada açıklayamıyoruz.

Okulların konutlarla beraber teslim edileceği, okulların bitirilemediğinden dolayı konutların da teslim edilemediği yönünde dedikodular çıksa da böyle bir şey yok. Akıl fikir sahibi herkes, konutların bir an önce teslim edilip, okulların eğitim sezonuna yetiştirilmek üzere daha sonra devredileceğini hesaplayabilir.

İnşallah komşularımız hakkında hayırlısı olur.

Etiketler: 

Yazıyı Yorumlayanlar (66)
 1. arzu diyor ki:

  Merhabalar, sorun hakkında bilgi verebilir misiniz? Veya eğer teslim edilecekse en yakın ne zaman teslim edilecek? Binalar yapılmış, bitmiş. Bu saatten sonra teslim edilememesi hiç mantıklı değil. Teslim ederler ama galiba sorundan dolayı geç teslim ederler.

 2. admin diyor ki:

  arzu hanım, bu konu biraz riskli. 1. ve 2. bölgelerin olayı diğerlerinden çok farklı. müteahhit firmaların konutları toki’ye teslim etme sürecinde sıkıntı yok. onlar işlerini bitirir, gider. ama toki konutları bölge sakinlerine devretme konusunda sıkıntı yaşıyor. bir anlaşma zemini sağlanabilirse olayı çözebilirler, bu biraz da karşı tarafın tavrına bağlı. muhatap, uzlaşma yoluna giderse konutları hemen de alabilirsiniz. ama uzlaşmaya yanaşmazsa süreç bir müddet daha sürüncemede devam eder. haberde söylediğimiz gibi inşallah komşularımız hakkında hayırlısı olur.

 3. mehmet öztürk diyor ki:

  Sayın admin, hiçbir yerde dairelerin teslim edilmeyeceğine dair bilgi yok. Toki’den de bir açıklama yok. Müteahhitler harıl harıl çalışıyor. Bölgeye giden komşularımız orada yaptıkları görüşmelerden “Haziran’a kalmadan Müteahhitlerin evlerin Toki’ye teslim edileceğini, Toki’nin de Haziran ayı içinde okullar açılmadan teslimi başlatacağını öğrenmiş. Sizin kaynağınız var mı, yoksa ortaya karışık mı yapıyorsunuz?

 4. admin diyor ki:

  mehmet bey, “ortaya karışık” üslubunuz ağır olmuş. biz haber sitesiyiz, komşularımızın planlarını, beklentilerini, umutlarını tereddüte düşürücü bir açıklama yapmadan önce bir kere daha düşünürüz, bildiğimiz birşey varsa paylaşırız. nitekim kayabaşı metrosu hakkında bilgilerimizi paylaştık. “2023 yılından önce metro gelmeyecek, kaynak bulunursa 2023′den sonra çalışmaya başlanacağı şüpheli, sadece başakşehir metrosuna entegre edilecek bir tramvay hattı çalışması olacak” dedik. boşuna ümitlenmememiz gerektiğini ifade ettik. bu haberimizde de 1. ve 2. bölgeleri tombaladan seçmedik. bu bölgede sıkıntı var. “müteahhitler konutları teslim edecek” demişsiniz, zaten biz ona birşey demedik. “müteahhitin bölgeyi ve çevre düzenlemesini yapmadan gittiğine ve kalan yerleri toki’nin yaptığına dair” de bilgilerimiz oldu, ancak yine de netleştiremediğimiz için paylaşmadık. bu haberimizle alakalı da fazla bilgi veremiyoruz. konuyla alakalı kayabaşı mahallesi muhtarı sayın doğan azat bey ile de görüştük. kendisi de muhtarlığı 2. bölgeye taşıdığını, ankara beton’un da karşısında ofis açtığını ve çalışmaların devam ettiğini beyan etti. inşallah bizim duyumlarımız gerçekleşmez de komşularımız hakkında hayırlısı olur.

  • onurcan diyor ki:

   sayın admin kardeş.1.bölge teslimatı neden yapılmıyor tam olarak bu konuyu anlamıs değilim.bi teslim edilicek bide teslim edilmyecek diyorlar.ne ala ise anlamadım.biz parasını ödüyoruz en kısa zamandada evıme gecmek ıstıyorum bu böle olacaktıda meğer onceden böle seyler olabılır dıye bir bilgi verılseydıdaha iyi olurdu.ama nitekim bu konuyu bnde duydum ve k.bakmayın ama lanet olsun dedim.evım erkenden verılmeyecekse bn bu ısten ne anladım en kısa sure yani ne zman teslim edilebilir.elinizde böle bir bilgi varsa söleyebilrbisiniz.

 5. inanır diyor ki:

  peki sayın admin teslim edilmeyecekte ne olacak onu açıklayın bari

 6. ahmet kalp diyor ki:

  sayın admin teslim tarihleri pek kesin deyilmi 1.bolqenın

 7. bahadır diyor ki:

  SN Admin..1,ve 2 bölge de ne duyum almışsanız bunu büyük harfle yazmalısınız..biliyoruz açıklamıyoruz düşüncesi ortamı fitnelemek’ten başka birşey degil.Bildiğimizi paylaşırız demenize rağmen hukuki süreçten mi çekiniyorsunzu varsa öyle hukuki bir konu siz daha öncede biliyordunuz o halde Açıklasanız sizi göz altınamı alacaklar YOK BÖYLE BİRŞEYY

 8. mehmet diyor ki:

  sayın admin.sözünü ettiğiniz problem arazilerin kamulaştırılması ile ilgili bir şey olabilirmi?

 9. ayse diyor ki:

  ben 1.bölgede ev aldım şu teslim edilmeyebilir yazısını okuduktan sonra resmen sinirlerim bozuldu hegün yeni bir haber varmı diye bakıyorum…:((((

 10. admin diyor ki:

  Konuyla alakalı daha fazla yorum yapmak istemiyoruz. Biz Allah’dan korkan insanlarız. Muhafazakar bir anlayışa sahibiz. Komşularımızın herşeye hazırlıklı olmasını ifade etmek için bu bilgiyi paylaştık. “Kol kırılır, yen içinde kalır.” Mevcut hükümetin veya hükümetin gözde kurumu Toki aleyhine olacak haberlere imza atmamaya gayret ediyoruz. Bildiklerimizi paylaşmamamız bundandır. O kadar konut yapılmış, bunun geri dönüşü olmaz. Muhakkak teslimat gerçekleşir. Sorun, kısa sürede çözülebilir de.

  Dün, “İnternet ve TV Altyapısında Son Durum” başlıklı bir haber daha paylaştık. Bu bilgileri komşularımızın hiçbir yerden bulma imkanı yok. Bizim sağlam kaynaklarımız var, sağa sola mail atıp gelen cevaba göre haber yapmıyoruz. O haberde de bildiklerimizin yarısını dahi yazmadık.

 11. emıne diyor ki:

  selam arkadaşlar bu konuda iyi bilen bırısı açıklama yapsın yoksa insanlar sınır kırızlerı geçırmeye başlayacak lutfen.

 12. inanır diyor ki:

  1 ve 2. bölgede bir sorun var dogru ancak bu abartılacak bir durum degil toki olaya el atmış hallediyor 15-20 gün sonra teslim programı hazırlanır
  ayrıca neden başlıkta önce teslim EDİLMEYECEK diyip sonra EDİLMİYEBİLİR diye degiştiriyorsunuz bence eyyam yapıp insanların moralini bozmayın daha etik reklam seçeneklerini araştırırsanız bulursunuz

 13. admin diyor ki:

  sayın inanır, bilmediğiniz meseleler ve tanımadığınız insanlar hakkında yorum yaparken adaletli olmaya özem gösterin. önce “edilmeyecek” deyip sonra “edilmeyebilir” şeklinde bir yayınımız olmadı. ısrarla “teslim edileceğini” söylüyoruz, herkes anlamak istediği dilden anlıyor. “edilmeyebilir” şeklinde bir yayınımız olsaydı dahi sizin söyleminizle eyyam için daha büyük etki ederdi. reklam peşinde olsak kayabasi.com ve kayasehir.com.tr adreslerimizle yayına başlardık.

  • inanır diyor ki:

   sizi tanımadıgım dogru ancak konuya sizden daha vakıfım ben okudugumu çok iyi hatırlıyor hatta yazınıza istinaden 16/05/2011 tarihinde yorum yapıyorum ama cevap alamıyorum ısrarla 15-20 gün içinde teslim programı açıklanacak diyorum madem bilmedigimiz meseleler madem siz daha iyi biliyorsunuz ya çıkın izah edin yada lütfen insanların moralini bozmayın

   • admin diyor ki:

    “15-20 gün içinde program açıklanır” demek bir tahmindir, olabilir de olmayabilir de… bu süreçte açıklandığı zaman ne siz doğrucu olursunuz, ne de biz yalancı… biz, bu konu hakkında bildiklerimizi kendimize saklayıp süreci izliyoruz. sadece komşularımız herşeye hazırlıklı olsun diye duyumumuzu ifade ettik. bunun dışında konu bizim için kapanmıştır. herkes için hayırlısı olsun.

 14. yeni diyor ki:

  sayın admin 1 bölge teslim tarihi hakkında tahmini bir süre verebilirmisiniz

 15. yeni diyor ki:

  sayın admin 1ve2 bölge teslim edilmeye bilir diyerek bombanın pimini çekip attınız şimdi herkes merak ediyor buiş nereye varacak diye bu konuda daha açıklayıcı bir bilgi vermenizi bekliyoruz şimdide teşekkür ederiz

 16. tolgaturedi diyor ki:

  Yaptığınız bu haber insanları bilinçlendirmekten ziyade burda nev alan insanları tam bir muammaya sürüklemektedir,yapmış olduğunuz haberde bildikleriniz olup açıklamamak ne haberciliğe sığar ne de insanlık görevlerine eğer bu konu hakkında söylediğiniz kadar sağlam bilgileriniz var da siz bunları hükümet ya da toki kurumunun zarar görmemesi için açıklamıyorsanız kusura bakmayın bu asla etik bir davranış biçimi olamaz bu düpedüz yalakalıktan öte bir şey değildir ! sizin tavrınız burada mağdur olabilme tehlikesi altında olan olaylarla ilgisi olmayan ve umutlarını bu evlere baglayan yüzlerce aileleri korumak olmalıdır ki bence en yakın sürede bildiklerinizi paylaşmanızdır saygılar !!!

 17. ayse diyor ki:

  4.bölge deki arkadaşım evini teslim aldığını söylüyor darısı bizim başımıza .

 18. ayse diyor ki:

  ben hergün düzenli olarak toki yi arıyorum 1.ve 2. bölgeyi soruyorum ama hep olumsuz yanıt alıyorum haber alır almaz burdan yazacam size inşallah en kısa zamanda teslim ederlerde bu sıkıntıdan bizde kurtuluruz…:(

 19. yeni diyor ki:

  sayın admin şifremi unuttum almak için istek gönderiyorum ama gelmiyor herhangi birnedeni varmı yardımcı olursanız sevinirim

 20. ipek diyor ki:

  lütfen biri artık 2.bölge hakkında gerçek bir bilgi versin.daha cumartesi gittim ve bu hafta içinde belli olacağını söylediler.problem 1 ve 4.bölgelerdeymiş.ama hala bir haber yok.ben devir aldım ve korkuyorum hatamı yaptım acaba….

 21. Serdar diyor ki:

  Şuan kaya şehir 7.Bölgede oturuyorum ve Annemlerin 1. bölgede dairesi var.Yaklaşık 1 hafta önce 1.bölgeyi ziyarete gittim ve çalışmalar tekrar başlamış.Sanırım problem halledilmiş.Şuan bölgede yoğun bir çalışma var.Her hangi bir aksilik olmassa bu ayın 15 iti bari ile teslim tarihlerini açıklayacaklarını söylüyorlar.

 22. edirneli diyor ki:

  şu 2. bölgenin durumu nedir??? lütfen açıklarmısınız?

 23. inanır diyor ki:

  2.bölge teslim programı açıklandı admin bey 1. bölgede yakındır

 24. admin diyor ki:

  sayın inanır, Allah sizin komşularınıza sabır versin. biz süreci takip ettik. son durumu da biliyoruz, burada yayınlamıyoruz ayrı mesele… şu an tuik adresleriyle ilgili de sıcak su abonelikleriyle ilgili de sıkıntı var. bunlardan hariç 4 konuyla ilgili daha sıkıntı var. ama komşularımızın moralini bozmamak için hiçbirisini haber yapmıyoruz. sadece muhataplarıyla görüşüp halletmelerini söylüyoruz, uluorta yayın yapmıyoruz. biz rantçı değiliz, durumdan fırsat çıkarma meraklısı da değiliz. insanları mail bombardımanına sevketmekten başka yapılacak daha önemli işler var. yöneticiler herşeyle ilgileniyor. kendilerine laf gelmesini istemedikleri için sorunları çözmeye gayret ediyorlar. kitleleri şartlandırmak gereksiz, yöneticileri şuurlandırmak daha önemli.

 25. yeni diyor ki:

  sayın admin 1 bölge hakkında birgelişme varmı paylaşırsanız sevinirim

 26. halime diyor ki:

  sayın admin 1 bölge teslim tarihi hakkında tahmini bir süre verebilirmisiniz

 27. yeni diyor ki:

  sayın admin çarşamba günü 1 bölgeye gittim sizin açıklamak istemediginiz sorunuöğrendim umarım bu sorunu en kısa zamanda çözerler yoksa buiş uzar gider

 28. admin diyor ki:

  toki’deki normal prosedüre göre tüm bölgelerin teslim tarihi 20 haziran’dan sonraydı. kimse bu tarihten önce kayaşehir’e taşınmayacaktı. toki bazı bölgeleri erken teslim etti. onlar teslim edildiği için diğer bölgeler şu an geç kalmış gibi algılanıyor, ama öyle değil.

 29. şehri diyor ki:

  sayın admin 11 bölge hakkında bilgi verseniz sevinirim gecenlerde evlere gitdik bakdık bitmiş sadece cevre düzenlemesi kalmış 11 bölge nezaman teslim edilir hem kira hem taksit sorlanıyoruz artık kimi teslim temmuz 22 kimi haziran kimi aralık kazım bu kadar uzun sürerse toki bizlerin kiralarını karşılıycakmı yoksa bizleri sıkıntıyamı sokcak saten sor şartlar içinde girdik evlere artık iyice sıkıntıya girmeye basladık bir tarafdan kira bir tarafdan evin taksitleri artık bir çözüm bulun evleri teslim edin yada kiraları karşılayın tşk

 30. şehri diyor ki:

  sayın admin 11 bölge ve diyer bölgeler için lütfen biz vatantaşları bilgilendirin artık duydumuz yalan ve ya gercek sözlerden gercekden bunaldık biran önce evlerimize girip rahat etmek isdiyoz evleri teslim tarihleri uzadıkca bir okadarda sıkıntılar cagaldı artık vatandaşlar hem kira hem taksitle agır geliyo toki sakinlerinden rıcamız biran önce teslim etsinler yada toki uzatılan teslim tarihine kadar kiraları karşılasın 11 böl ve diyer bölgeler bitmiş gördümüz kadarıyla cevre düzenlenmesi biran önce hallatsinler tşk sizden

 31. yasarefe diyor ki:

  1.bölge teslimi hakkında bilisi olan varmı

 32. yeni diyor ki:

  sayın admin yaklaşık 20 günde 5 defa gittim gitigim 1 bölgede hiçbir hareket olmuyor işi iyice yavaşlat mışlar böyle giderse ramazan ayına bile yetkşecegine ihtimal vermiyorum

 33. ayşe diyor ki:

  1. bölge için varmı bir gelişme….

 34. ayse diyor ki:

  bu sabahta tokiyi aradım her zaman olduğu gibi yine teslimat belli olmadı dediler ve benim sinir sistemim allak bulak……tokiden ev aldığıma ilk defa bugün çok pişmanımmmmmm

 35. yeni diyor ki:

  ayşe hanım haziran ayı sonu doğru açıklanacakmış eğer mevcut olan sorunu giderebilir lerse

 36. halime diyor ki:

  admin diyor ki:
  16 Haziran 2011, 09:45
  toki’deki normal prosedüre göre tüm bölgelerin teslim tarihi 20 haziran’dan sonraydı. kimse bu tarihten önce kayaşehir’e taşınmayacaktı. toki bazı bölgeleri erken teslim etti. onlar teslim edildiği için diğer bölgeler şu an geç kalmış gibi algılanıyor, ama öyle değil.öyle deyil se nasıl admin bey siz bari bizi meraktan kurtarın tşk

 37. naci özer diyor ki:

  lütfen biri artık 1.bölgenin teslimi hakkında bilgi versin.inanın sabrımız tükendi

 38. şehri diyor ki:

  sayın atmin bey dün kayabaşı 11 blgeye gtdim 11 blge yetişdiremiyceklerini yılbaşını bulur diyrlar saten kazı işleri yapıyrlar ylları artı evlerin cnun işi bitmemiş birde anladık bu dy tipi evlerin 66.67 mtr den daha ufak sanki 45.57 mtr gibi hiç h0şuma gitmedi 0dalar içiçe ne balk0n var birde saten sal0n ufak iki knafe s0r 0lur mutfakda sal0nda nasıl 0turulcak yemek k0kusu bunu care bulunsun diycem imkansız saten bina yapılmış artık camaşırlarıda nasıl kurultulcak 0nada bir yer knmamış insan en azından pencere cıkışları uzatır ip için en azından camaşırlarımızı asarız anlıycan her evden 10 mtre alınmış yada 15 mtr bukadarda pes d0grusu grdüm kadarıyla 0yle artı 11 b0lgenin üç ay uzatılması saçmalık buda demek 11 b0lge beş ayda sürcek bu k0nuda bilgi verirseniz seviniriz bizde ev bekliyz evlerde saten kutu gibi yapmışlar sinirden batlıyrum gercekden artık sacmalımışlar

 39. şehri diyor ki:

  sayın atmin bey 11 b0lge neden bukadar uzun sürüy0 her gitdiğmde aynı duruy0 işciler bazıları calışıy0 bazıları 0turmuş 0h ne guzel bizlerde evler bitcek gircez diye bekliyz saten dün ş0k ş0k 0ldum evleri daları 0yle ufak grünce birde mutfak sal0nda sal0n iki kanefe s0r lur mutfa b0ldümmü anlamı kalmıy0 b0lmesen yemek k0kusunda sal0nda 0turulmaz bunu ya s0ylermisiniz lütfen evlerin ufak 0ldunu biliy0duk bukadarda beklemiy0duk üsdünede temmuzda bitcek deniydu aralıkda diyrlar uzatılmış aklı 0lan t0kiden gercekden ev almasın t0ki gercekden c0k sürüy0 en azından balk0n k0ysalardı evlere camaşır c0plerle iç içe yaşarız durum bunu g0sderiy0 nere camaşır ascaz yada c0pleri nere k0ycaz bukadarda g0rgüsüzluk 0lmaz saten ev deyil başımısa çile alıy0z lütfen sizden bilgi isdiyruz

 40. ILGAZ diyor ki:

  BU NEKADAR VURDUM DUYMAZ LIK BUNE KADAR İLGİSİZLİK BUNEKADAR BASİT VE İLGİSİZ BİR FİRMAYMIŞ YA ÇIKIPTA BİR AÇIKLAMA BİLE YAPMAYA GEREK DUYMUYO

 41. ILGAZ diyor ki:

  BAK SÖZLEŞMEYE KADAR VERMESİN DE BAK ONA NASIL MAHKEME AÇIYORUM KİRALARIMIDA NASIL ALIYORUM AMA ONUNDA SUÇ BULMUYORUM TAMAMEN SUÇ TOKİNİ BÖYLE BİR FİRMAYA NASIL İALE VERİYOO ANLAMIŞ DEĞİLİM

 42. ILGAZ diyor ki:

  ADMİN BEY SİZCE HAKLIMIYIM SÖYLEDİKLERİME KATILIYOMUSUNUZ

 43. ayşe diyor ki:

  1.bölgeyi beklemekten tüm sinir sistemim allak bullak oldu çevremdekiler bana aa daha taşınmadınmı veya ne zaman taşınacan sorusunu sorduklarında cevap veremiyorum ve sadece midemde bir acı ellerimde bir uyuşma hissediyorum…:(

 44. ILGAZ diyor ki:

  AYŞE HANIM VE DİYER ARKADAŞLAR EĞER SÖZLEŞMEYE KADAR VERMEZLE MAHKEME AÇACAĞIZ

 45. ayseay diyor ki:

  sonunda çok şükür teslim ediyor…

 46. ayse diyor ki:

  1 bölge teslim programı açıklandı çok mutlu oldum çok şükür yarabbime çok şükür….

 47. yeni diyor ki:

  HERKESE HAYIRLI UGURLU OLSUN 1 BÖLGE B8 D24

 48. ILGAZ ÇAYIR diyor ki:

  SONUNDA YARAB Bİ HERKESE HAYIRLI OLSUN

 49. ayse diyor ki:

  arkadaşlar hepinize hayırlı uğurlu olsun yüce rabbim güle güle oturmak nasip etsin kayaşehirde görüşmek üzere….:)

 50. şehri diyor ki:

  sayın atmin bey 11 bölge konusunda lütfen birazda duyarlı olun defalarca yazıyorum neden bu konuda biz vatantaş olarak yardımcı olun lütfen artık tahmin edemiyorum 11 bölge her gitdimde aynı toki ofis yerini aradımda 2012 diyo işlerine gelen bölgeleri teslim ediyorlar işlerine gelmeyenide oyalayıp duruyorlar artık bir cözüm bulsunlar 11 bölge ve diyer bölgeler için ev sahipleriyle artık tartışmakdan bıkdık kira zam bu zamları yemeden evlerimize girelim biran önce saten bitmiş daha neyin peşindeler oyalamasınlar biz vatantaşı lütfen

 51. şehri diyor ki:

  sayın atmin bey birde rıcam bu dy tipi balkonlar yok mutfakla odalar iç içe mutfakla salonu bölmeye kalksan salon oldukca kücülçek bölmesen salonda oturulmaz düşünün yemek kosundan çöp kokusundan bu çöpleri nerde tutcaz ki bukadar düşüncesiz evleri yapmışlar camaşırlarda öyle nerde kurutcaksak evlerden baya vatandaş olarak baya sıkılcaz vatandaşlar olarak bu bir cözüm bulunmasını isderiz 11 bölge ve diyer bölgeler lütfen erken verilsin artık 2012 bulmasın bir iki ay içinde teslim etsinler 11 bölge gercekden kıpırdama yok işçiler cok rahat calışma yok lütfen bu kes duyarlı olun sizden bilgi isdiyoruz tşk

 52. ayse diyor ki:

  slm arkadaşlar esenyurttan kayaşehire en pratik ve hesaplı şekilde nasıl gidilir


Yorum yazmak içingiriş yapmanız gerekmektedir.

Kayaşehir Reklam
Son Yazılar
Son Yorumlar
Etiketler
7. Bölge Teslim Ediliyor toki kayaşehir 8. Bölge Teslim Ediliyor kayabaşı kayaşehir toki 9. Bölge Teslim Ediliyor 10. Bölge Teslim Ediliyor başakşehir metrosu kayaşehir metro kayabaşı metro kayabaşı tramway kayaşehir tramway olimpiyat metro BEDAŞ Abonelik İşlemleri Başakşehir elektrik idaresi kayaşehir bedaş kayaşehir elektrik idaresi Hak Sahiplerine Teslim Edilmiş Konutlar İçin Şikayet Formu Toki Şikayet Hilton Kayaşehir’de KAYAŞEHİR TOPLU KONUT UYGULAMASI toki Kayaşehir'de İlk Konutlar Ocak'da Teslim Edilecek kayaşehir teslim ne zaman tapu kayaşehir kayaşehir konut teslimi Kayaşehir 5. Bölge Kayaşehir 6. Bölge Teslim Ediliyor Kayaşehir Abonelik İşlemleri Kayaşehir Alışveriş Merkezi Proje Galerisi Merkez kayaşehir resimler kayaşehir avm fotoğraflar merkez kayaşehir kroki kayaşehir avm Kayaşehir AVM İhale Şartları Merkez Kayaşehir kayaşehir güneşş enerjisi kayaşehir ısınma kat kaloriferi merkezi doğalgaz kayaşehir igdaş kayabaşı igdaş başakşehir igdaş Kayaşehir Kayabaşı 1. ve 2. Bölge Teslim Edilmeyebilir kayaşehir metrosu ne zaman kayabaşı metro kayaşehir tramway kayabaşı tramway kayaşehir metro kayaşehir otogar Kayaşehir Nerede? kayaşehir taksit dönemi zam oranları kayaşehir türksat kayaşehir superonline kayaşehir türk telekom kayaşehir uydunet kayaşehir çanak anten kayabaşı internet kayabaşı telekom kayabaşı türksat kayaşehir uydukent büyüklüğü ebat kayaşehir ne kadar Kayaşehir İSKİ Su Aboneliği Kayaşehir’de Tiyatro Zamanı Konut Taksitleri Kaçar Lira Konut Çıkanlar Nereye Gidecek? Halkbankası ikitelli şubesine nasıl gidilir? Merkez Kayaşehir Avm Alışveriş Merkezi Kayabaşı Merkez Kayaşehir Business Neden Merkez Kayaşehir NEREDE Toki 5. Bölge Bilgi Notu Toki Anket Formu Toki Kayabaşı Toki Kayaşehir 17. Bölge Tanıtımı Toki kayaşehir 3. bölge teslimatı toki kayaşehir konut kura toki kura sonuçları toki çekiliş sonuçları kura sonucu toki toki kayaşehir konut takas konut becayiş Toki Kayaşehir Teslim Programı toki kayaşehir yeni konut satışı toki kayaşehir ödeme seçenekleri toki kayabaşı konut ödemeleri kayaşehir peşinat Toki konutları başvuru toki kayaşehir müracaat toki kayabaşı halkalı toki konut para iadesi konut beğenmeme kayaşehir toki para iadesi Toki yeni konut toki kayaşehir konutları toki kayabaşı konutları TOKİ Kayaşehir Konutları Site Yönetimlerinin Avans ve Aidat Açıklaması Topkapı Gezisi İgdaş Abonelik İşlemleri Kayabaşı İGDAŞ Başakşehir Küçükçekmece İGDAŞ İstanbul Kayabaşı Bölgesi İçin Konut Tasarımı Ulusal Mimari Fikir Proje Yarışması Kayaşehir proje
Kayaşehir, kaya şehir, Kayaşehir Nerede, Kayaşehir haber, kayaşehir harita, kayaşehir uydu, kayaşehir ulaşım, toki kaya şehir, kayaşehir emlak, kayaşehir avm, kayaşehir alışveriş merkezi, kayaşehir metro, istanbul kayaşehir, başakşehir kayaşehir, Kayabaşı, kaya başı, Kayabaşı Nerede, Kayabaşı haber, kayabaşı harita, kayabaşı uydu, kayabaşı ulaşım, toki kaya başı, kayabaşı emlak, kayabaşı avm, kayabaşı alışveriş merkezi, kayabaşı metro, istanbul kayabaşı, başakşehir kayabaşı,